Premiéři skupiny V4 budou řešit migranty. Setkají se už tento týden

Společnou diskusi o migrační krizi v Evropě plánují premiéři zemí visegrádské skupiny. Šéf slovenské vlády Robert Fico oznámil, že se sejdou v pátek nebo v neděli v Praze. Členy skupiny jsou vedle Slovenska a Česka také Polsko a Maďarsko.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robert Fico

Robert Fico | Foto: Filip Jandourek

Kvůli přísnějším kontrolám v Rakousku namířeným proti pašování migrantů vzrostly na Slovensku obavy, že teď převáděči začnou přepravovat uprchlíky z rozvojových zemí hlouběji do Evropské unie právě přes slovenské území.

Slovenská policie během víkendu našla ve třech nákladních autech asi 65 uprchlíků.

Fico, který je vůči přijímání uprchlíků na slovenském území skeptický, také svolal kvůli migraci jednání Bezpečnostní rady státu. Po něm zopakoval, že Slovensko odmítá povinné kvóty EU na přijímání uprchlíků. Země je ale připravená asistovat při zřizování center pro uprchlíky na hranicích Evropské unie.

Kvůli krizi s běženci svolala mimořádnou schůzku také Evropská unie. Její ministři vnitra a spravedlnosti by se měli sejít 14. září.

ČTK, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme