Premiérovi Cameronovi se nejspíš nepodaří před referendem změnit unijní smlouvy

Ratifikace změn základních unijních smluv se šéf londýnské vlády David Cameron před britským referendem nejspíš nedočká. Podle BBC se s tímto faktem musel britský ministerský předseda po bruselských jednáních smířit. Cameron ale prý nehodlá slevit a věří, že své požadavky na unijní reformu prosadí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Cameron | Zdroj: Reuters

Nečekaně brzy musel podle britských médií David Cameron konstatovat, že se ratifikace změny základních unijních smluv do referenda o případném odchodu Británie z EU nestihne.

Termín plebiscitu zatím Londýn nestanovil. Cameron ale hlasování slíbil do konce roku 2017. Podle BBC teď britský premiér soustředí své úsilí na dosažení „právních závazků“, že se někdy v budoucnu základní smlouvy přepisovat budou.

Jeden z nejradikálnějších euroskeptiků uvnitř Cameronovy Konzervativní strany John Redmond premiéra varoval, že se EU nedá věřit. Podle předsedy euroskeptické strany UKIP Nigela Farage zase „premiér přijal nevyhnutelný fakt, že se smlouvy měnit nebudou“.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme