Problém s přerozdělováním migrantů v EU je řešitelný, myslí si Merkelová

Přerozdělování chce ale Angela Merkelová řešit v partnerském duchu. Šéfka německé vlády to podle agentury DPA řekla po sobotní neformální schůzce se španělským premiérem Pedrem Sánchezem na jihu Španělska.

Almonte Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá kancléřka Angela Merkelová | Zdroj: Reuters

Merkelová také uvedla, že migranti jsou problémem všech zemí Evropské unie, nikoliv jen států podél Středozemního moře. Její vláda podpoří Španělsko v jeho snahách zastavit sílící proud migrantů, kteří směřují do Evropy přes Středozemní moře z Maroka.

Stovky migrantů pronikly do španělské enklávy Ceuta. Na policisty útočili vápnem i hořlavinami

Číst článek

Kancléřku během dvoudenní návštěvy u Sáncheze v letním sídle španělských premiérů v Andalusii čekají hlavně jednání o migraci.

Španělsko je od pondělí první zemí, jež s Německem uzavřela dohodu o navracení migrantů zachycených na německých hranicích, kteří se již dříve zaregistrovali ve Španělsku. Berlín vede podobné rozhovory také s Řeckem a s Itálii, odkud přichází do Německa ještě více migrantů než ze Španělska.

Podle takzvaného dublinského systému by se o migranta měl postarat ten stát EU, na jehož území vstoupí jako první. Nicméně jak uvedla Merkelová, tento princip nefunguje, protože kdyby tomu bylo naopak, nepřišel by do Německa jediný uprchlík. Německo se přitom v posledních letech potýká se silným přílivem migrantů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme