Přes Maďarsko procházejí tisíce uprchlíků, policie je přestala registrovat

Uprchlíkům už nic nebrání v cestě přes celé Maďarsko. Policie přestala migranty registrovat a z jihu země je vozí autobusy do tábora Vamossabadi nedaleko Györu. Odtud je to do Rakouska 70 kilometrů. Z tábora pak migranti pokračují po svých, taxíky nebo vlakem k rakouské hranici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maďarská policie přestala registrovat uprchlíky a vozí je na sever země, odkud je pouští do Rakouska | Foto: Ľubomír Smatana

Poslední úsek cesty začíná pro uprchlíky v malém maďarském městě Hegeyshalom. Tady většina z nich vystoupí z vlaku, který pro ně vypravily Maďarské dráhy z Györu. Policie je směřuje na cyklostezku, po které pokračují asi šest kilometrů k rakouské hranici.

„Všichni jdou velice rychle, je zřejmé, že chtějí být brzo v Rakousku. Je to nekonečný had lidí, někteří nesou malé děti, nemají žádné věci, vše už odhodili a jdou nalehko,“ konstatuje zpravodaj Českého rozhlasu Lubomír Smatana.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslední úsek k rakouské hranici z maďarské vesnice Hegeyshalom šel s uprchlíky i reportér ČRo Ľubomír Smatana

Samotný hraniční přechod je pro vozidla uzavřený. Uprchlíci si u něj berou od dobrovolníků jídlo a pití. Jsou připraveni i zdravotníci.

Na místě je několik tisíc lidí. Parkují tu i autobusy, rakouská policie bude běžence převážet dál do vnitrozemí.

Rakouští policisté hlídají migranty, kteří po příchodu z Maďarska čekají v Nickelsdorfu na autobusy | Foto: Reuters

Upřímně lituji, omluvila se maďarská kameramanka za agresi na migrantech

Číst článek

Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme