Přes sto lidí zemřelo při potopení říčního trajektu na severu Indie

Více než sto životů mají na svědomí živly, které řádily v Indii. Na severu země se v bouřce potopil trajekt s 300 lidmi na palubě, přes sto pasažérů přišlo o žovt. V jižní a střední Indii zase během nedělních prudkých bouřek zabily intenzivní blesky víc než dvě desítky lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Naloďování na trajekt | Foto: Robert Mikoláš

Přes sto lidí zahynulo při potopení říčního trajektu v bouřce, která oblast zasáhla. K neštěstí došlo ve státě Ásám na jedné z nějvětších indických řek, Brahmaputře. Na palubě lodi plulo 300 lidí. Asi stovku se podařilo zachránit, dalších sto pasažerů je nezvěstných.

Úsilí záchranářů přerušila tma a nepříznivé počasí. V oblasti silně pršelo, padla mlha a foukal silný vítr. „Našemu úsilí brání špatné počasí, stále silně prší a v oblasti je téměř nulová viditelnost,“ řekl agentuře Reuters jeden ze záchranářů.

Podle očitých svědků se přetížená loď v bouřce rozlomila a potopila. Plavidlo převáželo zejména místní rolníky s rodinami. Mnoho lidí cestovalo na střeše parníku, když se loď převrátila v bouři. Došlo k tomu v málo obydleném regionu nedaleko hranice s Čínou a Bangladéšem, kde je řeka přibližně kilometr široká.

Podle svědků neštěstí se zjevně stará loď po převrácení v rozvodněném toku rozlomila na dvě půlky. Na palubě nebyly žádné záchranné čluny ani vesty, potvrdila policie.

Indický premiér Manmohan Singh, který zastupuje stát Asám ve svazovém parlamentu, vyjádřil nad událostí hluboký smutek.

V jižní Indii zabíjely blesky

Bouřlivé počasí zabíjelo také na jihu asijské země. Ve čtyřech okresech svazového státu Andrapradéš přišlo kvůli zásahu bleskem o život šestnáct lidí, hlavně bezdomovců a zemědělců, kteří se nestihli před živelným počasím schovat.

V západním Bengálsku nedaleko Kalkaty zase udeřil blesk do hinduistického chrámu. Zahynulo při tom nejméně deset lidí, kteří se ve svatostánku ukrývali.

Jan Prokeš, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme