Přes tři desítky mrtvých při atentátu v Dagestánu

Počet obětí teroristického útoku v dagestánském Kaspijsku na jihu Ruska už vzrostl na šestatřicet. Při explozi v centru města během probíhajících oslav Dne vítězství bylo dalších více než 150 lidí zraněno. Desítky z nich jsou ve vážném stavu. Podle ruského ministerstva vnitra masakr způsobila nálož odpovídající třem až pěti kilogramům trinitrotoluenu a naplněná kovovými úlomky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

okolí místa výbuchu | Zdroj: ČTK

Jak uvádí zpravodaj Českého rozhlasu v Ruské federaci Petr Voldán, mezi oběťmi atentátu je 16 vojáků - příslušníků vojenské hudby námořní pěchoty a také 12 dětí. K explozi došlo asi 300 metrů od hlavního náměstí v Kaspijsku. Nálož vybuchla vedle autobusu s vojenskou hudbou právě v okamžiku, kdy tudy procházel slavnostní průvod. Místo exploze je podle očitých svědků pokryto v délce padesáti metrů krví a kusy hudebních nástrojů.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Voldán o atentátu v Dagestánu

Město nyní prohledávají policisté a pátrají po případných dalších ukrytých náložích. K odpovědnosti za bombový útok se zatím nikdo nepřihlásil. Podle agentury ITAR-TASS by za ním mohli stát místní vůdci ozbrojených skupin. Ti se zřejmě chtěli pomstít za zadržení několika ozbrojenců podezřelých ze série útoků v Dagestánu.

Ruský prezident Vladimir Putin svolal okamžitě představitele silových struktur a nařídil řediteli Federální bezpečnostní služby Patruševovi, aby osobně převzal vedení vyšetřování. V souvislosti s útokem byla posílena bezpečnostní opatření také v Moskvě.

Petr Voldán, Marika Táborská, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme