Pozor na podvodné transparentní účty. Policisté varují před lidmi, kteří zneužívají neštěstí v Prešově

Slovenská policie varuje před podvodníky, kteří zřizují falešné transparentní účty na podporu obětí výbuchu plynu na sídlišti v Prešově. Při explozi a následném požáru zemřelo nejméně sedm lidí. Oficiální transparentní účet zřídilo město.

Prešov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenští statici se domnívají, že by se celý dům poškozený výbuchem plynu a požárem v Prešově měl zbourat. | Zdroj: Reuters

„Je to nepochopitelné, ale skutečně se může najít člověk, který chce neštěstí druhých využít ve vlastní prospěch,“ napsala slovenská policie na svém oficiálním facebookovém účtu. Falešné účty se podle policistů šíří na sociálních sítích.

TRANSPARENTNÍ ÚČET

Číslo transparentního účtu: SK90 7500 0000 0040 0859 1229
BIC (SWIFT): CEKOSKBX
Variabilní symbol: 6122019
zdroj: Město Prešov

Transparentní účet na pomoc obětem a pozůstalým zřídilo město Prešov. Na účtu bylo ke středečnímu odpoledni více než milion a půl eur. Přispět lze i ze zahraničí. Sbírku město plánuje ukončit 31. ledna 2020.

Neštěstí se stalo v pátek 6. prosince 2019. V bytovém domě na prešovském sídlišti explodoval plyn. Pří výbuchu a následném požáru zemřelo nejméně sedm lidí, desítky dalších utrpěly zranění. Hasičům se požár podařilo uhasit až v sobotu ráno.

Podle ředitele krajských hasičů v Prešově nebyly při rekonstrukci bytového domu dodrženy bezpečnostní předpisy, což přispělo ke komplikaci záchranných prací. Hasiči se například kvůli zřícenému schodišti nemohli pohybovat uvnitř budovy. Policie kvůli výbuchu už obvinila tři lidi.

zit Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme