Výbuch plynu v Prešově si zatím vyžádal pět mrtvých. Hasiči ještě neprohledali všechna podlaží

Nejméně pět lidí zemřelo v Prešově na východním Slovensku při páteční explozi plynu ve 12patrovém bytovém domě. Informovali o tom hasiči, počet potvrzených obětí neštěstí od příjezdu záchranářů stoupl. Zranění podle záchranářů utrpěly více než čtyři desítky lidí.

sledovali jsme online Prešov (Aktualizováno: 18:51 6. 12. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle předběžných informací exploze nastala kolem poledne mezi devátým a 12. patrem stavby a zřítilo se její vnitřní schodiště.

Výbuch v Prešově vyvolal vlnu solidarity. Lidé nabízejí peníze, jídlo či dočasné ubytování

Číst článek

Plameny následně zasáhly část domu od šestého podlaží výše, přičemž tři nejvrchnější patra zcela vyhořela. Exploze poničila střechu. Hasiči po 15.00 informovali, že z poškozené budovy evakuovali 34 lidí.

Slovenská média citovala jednu z obyvatelek zmíněného domu, která uvedla, že při příchodu domů cítila ve vchodu plyn. Žena také řekla, že na to upozornila dělníky, kteří u bytovky kopaly díry. Po explozi ji z bytu v desátém patře evakuovali hasiči.

Vzhledem ke zřícení schodiště hasiči v objektu zasahovali pomocí výškové techniky. Na místě byli i vojáci, armáda na pomoc vyčlenila sedm vrtulníků.

Jednou z obětí neštěstí je člověk, který vypadl z balkonu poškozeného domu. Policie vybídla veřejnost, aby nesdílela videonahrávku, která zaznamenala pád zmíněné osoby.

jgr, kro, vtk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme