Kvůli výbuchu plynu v Prešově slovenská policie obvinila tři lidi. Jsou podezřelí z obecného ohrožení

Slovenská policie oznámila, že obvinila tři osoby v souvislosti s páteční explozí plynu v obytném domě v Prešově, při které zemřelo nejméně sedm lidí. Hasiči během odpoledne pátrali po dalších obětech. Domnívají se, že ve 12. poschodí zahynula pohřešovaná žena. Policie v sobotu zadržela celkem šest lidí, podle webu Korzár šlo o jednatele stavební firmy i dělníky, kteří těsně před explozí v Mukačevské ulici prováděli výkopové práce.

Aktualizováno Prešov (Aktualizováno: 14:56 8. 12. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plyn vybuchl v budově v pátek odpoledne | Zdroj: Policie Slovenské republiky

Policie vyšetřuje tragédii, při které přišlo o život nejméně sedm lidí, jako podezření z obecného ohrožení. Vyšetřovatel dal prokuratuře podnět, aby žádala u soudu uvalení vazby na trojici obviněných.

Kynologům se nepodařilo najít tělo osmé oběti v Prešově. ‚Pro psa je to náročný terén,‘ říká záchranář

Číst článek

Plyn vybuchl v pátek po poledni ve vrchních patrech panelové budovy, následný požár úplně zničil vrchní čtyři patra a střechu. Na místě zasahovalo asi 100 hasičů, záchranáři, vojáci a další členové záchranného systému. 

Podle předběžných informací exploze nastala mezi devátým a 12. patrem stavby a zřítilo se její vnitřní schodiště. Plameny následně zasáhly část domu od šestého podlaží výše, přičemž čtyři horní patra podle hasičů zcela vyhořela.

Krizový štáb

Do některých domů v okolí místa výbuchu se už v sobotu vrátili lidé. Budova vůbec nejblíže poškozenému bytovému domu je ale stále evakuovaná. Ve všech domech budou hasiči mimo jiné provádět plynové zkoušky. 

V neděli odpoledne má také zasednout krizový štáb. Pravděpodobně se bude jednat o osudu poškozeného domu. Už v sobotu velitel krajských hasičů Ján Goliaš řekl, že si nedovede představit, že by se do domu vrátili lidé. Statici mluvili o úplné demolici budovy. 

Město ale chce před finálním rozhodnutím počkat na komplexní posouzení stavu budovy.

dok, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme