Policie zadržela šest lidí kvůli výbuchu plynu v Prešově. Vyšetřuje je pro obecné ohrožení

Slovenská policie v souvislosti s pátečním výbuchem plynu v bytovém domě v Prešově zadržela jednatele stavební firmy i dělníky, kteří těsně před explozí v Mukačevské ulici prováděli výkopové práce. Informoval o tom server Korzár. Krajská policejní mluvčí uvedla, že zadržených je šest. Policie podle ní zahájila trestní stíhání pro trestný čin obecného ohrožení.

VIDEO Prešov (Aktualizováno: 18:35 7. 12. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle mluvčího města Prešov, který se odvolal na informace od hasičů, stoupl počet obětí neštěstí na devět. Hasiči ale vzápětí tuto zprávu dementovali s tím, že současný stav je sedm nalezených obětí a pak ještě osmá, o které hasiči a policie vědí, ale zatím ji nenašli. Své prohlášení poté odvolal i mluvčí.

Velitel hasičů v Prešově: Dům nesplňoval protipožární předpisy, byli jsme proti stavebním úpravám

Číst článek

Slovenská policie uvedla na sociálních sítích, že kvůli výbuchu plynu již zahájil krajský vyšetřovatel trestní stíhání ve věci obecného ohrožení.

Statici podle místního tisku uvedli, že se domnívají, že by se celá budova měla zbourat. V sobotu odpoledne jeden z nich Viliam Hrubovčák řekl pro Radiožurnál, že dům se zřejmě sám od sebe nezřítí. Víme, že ta budova nespadne okamžitě, takže jsme spokojeni. Priorita je, abychom dostali vedlejší bytovky do obyvatelného stavu,“ popsal situaci.

Hasiči požár, který vypukl kolem pátečního poledne, zcela uhasili až v sobotu ráno. Na místě zasahovalo téměř 90 profesionálních hasičů a 29 dobrovolných hasičů s téměř 40 kusy techniky.

Schodiště se zřítilo

Podle předběžných informací exploze nastala mezi devátým a 12. patrem stavby a zřítilo se její vnitřní schodiště. Plameny následně zasáhly část domu od šestého podlaží výše, přičemž čtyři horní patra podle hasičů zcela vyhořela.

Příčina neštěstí zatím není známá. Jedna z obyvatelek upozornila, že v domě byl cítit plyn. Hasiči mají podezření, že výbuch souvisel s předěláváním plynového potrubí. Z něho nejspíš unikal plyn, který se nahromadil v nejvyšších patrech domu.

ztr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme