Počet obětí prešovského výbuchu stoupl na sedm. Nejméně jednoho dalšího člověka hasiči hledají

Páteční výbuch plynu v panelovém domě ve slovenském Prešově nepřežilo sedm lidí, potvrdil to velitel místních hasičů. Zranění utrpělo 40 lidí. Požár se hasičům podařilo lokalizovat v pátek kolem půl desáté večer, zcela ho uhasili v sobotu ráno.

Aktualizováno Prešov (Aktualizováno: 10:20 7. 12. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči a záchranáři musí podle ředitele krajského hasičského sboru Jána Goliaše prohledat všechny byty v domě. Podle Goliaše hasiči pátrají po jednom člověku, který v domě zřejmě zůstat. Nelze ale vyloučit, že počet obětí naroste ještě více.

Obyvatelka domu v Prešově při výbuchu a požáru přišla o všechno. ‚Začnu od nuly, nemám nic,‘ říká

Číst článek

Ještě před tím ale musí do budovy statik, aby posoudil její stav. Pátrání uvnitř domu bude hasičům značně komplikovat i zřícené schodiště.

Panelový dům byl ještě v sobotu ráno obehnaný policejní páskou a skupinky policistů také v jeho okolí hlídkovali. Po sedmé hodině ráno ale vše nasvědčovalo tomu, že požár se hasičům nejen podařilo dostat pod kontrolu, ale také uhasit. Později to potvrdili také hasiči, kteří museli v noci své práce přerušit kvůli mrazu.

Překopnutí plynovodu

Plyn vybuchl v pátek po poledni ve vrchních patrech panelové budovy, následný požár úplně zničil vrchní čtyři patra a střechu. Na místě zasahovalo asi 100 hasičů, záchranáři, vojáci a další členové záchranného systému. 

Podle energetické společnosti Slovenský plynárenský priemysel výbuchu předcházely dvě události. V domě byl cítit zápach unikajícího plynu a krátce na to společnost dostala oznámení o překopnutí plynovodu.

Firma prováděla práce na parkovišti, nesouviselo to ale s opravou plynovodu. Jestli spolu překopnutí plynovodu a zápach souvisely, musí zjistit vyšetřovatel.

ztr, kah Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme