Přestaňme na schůzích tweetovat, vybídl poslance v Německu Schäuble. Vysmáli se mu

Nový předseda německého Spolkového sněmu Wolfgang Schäuble se obrátil na poslance s prosbou, aby během plenárních zasedání nešířili fotografie a informace o dění v parlamentu prostřednictvím sociálních sítí. Podle agentury DPA za to sklidil kritiku i posměch.

Barcelona Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na pomoc Merkelové přispěchal ministr financí Wolfgang Schäuble, který ve svém projevu označil případné hlasování proti záchrannému balíčku pro Řecko za „nezodpovědné“ | Foto: ČTK/AP, Markus Schreiber | Zdroj: ČTK

Bývalý ministr financí a přední politik Křesťanskodemokratické strany (CDU) kancléřky Angely Merkelové se na poslance obrátil dopisem.

Dvakrát více Trumpa? Twitter riskuje a zdvojnásobí počet znaků, chce přilákat více lidí

Číst článek

„Při jednáních Spolkového sněmu je nepřiměřené, a tudíž nežádoucí používání přístrojů k fotografování, tweetování nebo šíření zpráv o průběhu plenární schůze," napomenul kolegy 75letý veterán německé politiky.

Poslanci požadavek předsedy Spolkového sněmu hojně komentovali právě na twitteru. „Mám malé pochopení pro zákaz tweetování ve Spolkovém sněmu. K transparentnosti patří i komentování aktuálního dění," napsal na sociální síti poslanec krajně levicové strany Levice Niema Movassat.

Už ve středu oznámil místopředseda Spolkového sněmu Wolfgang Kubicki z liberální FDP, že "fotografování v plenárním sále je na základě usnesení předsednictva zakázáno". Kdo prý bude při takové činnosti přistižen, bude napomenut.

Uživatelé sociálních sítí připomínají, že právě Schäuble byl v roce 2012 při zasedání parlamentu přistižen kamerami při hraní sudoku.

Schäuble byl po 12 letech v čele ministerstev vnitra a financí v kabinetech kancléřky Angely Merkelové (CDU) letos 24. října zvolen předsedou Spolkového sněmu, jehož složení vzešlo ze zářijových parlamentních voleb.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme