Po přestřelce v Grenoblu je šest raněných. Obchodníci s drogami si vyřizují účty, tvrdí prokuratura

Po přestřelce ve francouzském Grenoblu v noci na středu skončilo šest lidí v nemocnici, z toho tři ve vážném stavu. Šesti postřeleným mužům je mezi 23 a 28 lety, uvedl starosta města Eric Piolle. Podle prokuratury šlo nejspíš o vyřizování účtů v souvislosti s nedalekým místem, které je známé kvůli prodeji drog, uvedla agentura AFP.

Grenoble Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šesti postřeleným mužům je mezi 23 a 28 lety (ilustrační foto)

Šesti postřeleným mužům je mezi 23 a 28 lety (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Obyvatelé čtvrti La Villeneuve zaslechli intenzivní střelbu zhruba hodinu po půlnoci. Čtyři muže postřelené do nohou ošetřili hasiči. Další dva, z nichž jeden měl i zranění na krku, vyhledali pomoc na klinice. Policie případ vyšetřuje jako pokus o vraždu.

„Probudila jsem se uprostřed noci a myslela jsem, že to jsou dělobuchy, které tu jsou slyšet pořád. Potom jsem slyšela nějakou ženu křičet a pochopila jsem, že to dělobuchy nebudou,“ řekla AFP dvacetiletá Héloïse, která v této čtvrti vyrostla.

Útočníci v Marseille zastřelili tři muže v autě, zřejmě kvůli obchodu s drogami. Z místa činu utekli

Číst článek

Žena se domnívá, že jde o vyřizování účtů a pomstu za smrt sedmnáctiletého hocha, kterého v prosinci zastřelili v místním holičství.

V jiné části Grenoblu, ve čtvrti Abbaye, na konci května dva muži na koloběžce na ulici zastřelili čtyřicátníka. O týden dříve se našlo tělo muže v hořícím autě.

Starosta Piolle násilnosti odsoudil a na středu svolal jednání krizové skupiny pro boj s delikventy, která je složená z představitelů prefektury, státní policie a prokuratury. Prosazuje trvalé sestavení skupiny, která by se zaměřila na boj s drogovými dealery.

Bezpečnostní složky města od roku 2018 posílilo 120 policistů, podle starosty to ale není dostatečné.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme