Přestřelka mezi Korejemi

K vážné přestřelce došlo dnes na vodní hranici mezi Severní a Jižní Koreou u ostrova "Jong pchjong" ve Žlutém moři. Při incidentu, kterým prozatím vrcholí několik nedávných pokusů o porušení hranic ze strany Severní Koreje, zahynuli nejméně čtyři lidé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jižní Korea

K přestřelce došlo poté, co se jihokorejská hlídka snažila zastavit dvě severokorejské válečné lodě doprovázející skupinu rybářů do jihokorejských vod. Na varovný signál odpověděli Severokorejci střelbou, a zahájili tak dvacetiminutovou palbu, ve které zahynuli nejméně 4 jihokorejští námořníci a dalších 18 bylo zraněno. Jak sdělil zásutpce ministerstva obrany v Soulu, potopena byla jedna jihokorejská fregata a jedno severokorejské plavidlo bylo odvlečeono v plamenech.

Tento incident, který působí ve fotbalově naladěné Jižní Koreji jako blesk z čistého nebe, je dokladem jednoho z nejchladnějčších období vzájemných korejských vztahů po historickém summitu v roce 2000.

Markéta Kaclová, Veronika Vildmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme