Přestřelku srbské policie s gangem ukončila až armáda

Srbská policie se dostala do dramatické přestřelky s ozbrojeným gangem. O život přišel jeden muž. Policie dnes potvrdila, že k incidentu došlo v sobotu na jihu Srbska v oblasti obývané Albánci. Skupina deseti ozbrojenců tam olupovala projíždějící automobilisty a postavila se i policii, která jí v tom chtěla zabránit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

srbský policista | Foto: Jaroslav Kareš

Když proti desetičlennému gangu nedaleko jihosrbského Bujanovce zasáhla policie, okamžitě se její příslušníci ocitli pod palbou. Přestřelku dokázala ukončit až armáda. Byly použity dokonce granáty a ruční střely. Jeden člen gangu přitom přišel o život.

Ministr vnitra Dragan Jočič řekl, že pachatelé mluví špatně srbsky a zastavovali jak albánská, tak srbská auta bez rozdílu. Řidičům vyhrožovali a dávali jim rozkazy. Podle něj zřejmě šlo o takzvanou Končulskou sklupinu. Ministr ale odmítl poodhalit identitu pachatelů.

Vše se dělo na magistrále vedoucí z jihosrbského Bujanovce do Gnjilane, do Kosova. Ministr uvedl, že skupina se bránila velmi profesionálně, jejich jednání nasvědčovalo tomu, že mají vojenské zkušenosti. Na stejném místě k podobným zločinům docházelo už dříve. Srbská veřejnoprávní televize uvádí, že terčem včerejšího útoku se stal i šéf jedné z místních politických stran.

Martin Ježek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme