Maďarská policie zadržela českého převaděče. V dodávce ukrýval na tři desítky Syřanů bez dokladů

Policejní hlídka ve městě Dunavecse v centrální části Maďarska v nočních hodinách objevila ve vozidle se slovenskou poznávací značkou řízeném českým občanem tři desítky Syřanů bez dokladů, kteří nemohli prokázat, že se v Maďarsku nacházejí legálně. Oznámila to v pátek maďarská policie na svém webu, na kterém zveřejnila také snímky z nitra dodávky plné uprchlíků.

Budapešť Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nitro zadržené dodávky plné uprchlíků | Foto: Rendőrség, Maďarská policie

Zatímco Syřany maďarské úřady po výslechu vyhostí, řidiče policie zadržela a chystá se požádat o uvalení vazby, protože je podezřelý z obchodování s lidmi. Za to mu může v případě odsouzení hrozit trest až pěti let vězení za normálních okolností, za přitěžujících až 15 let, dodala policie.

Předloni soud ve městě Zalaegerszeg na západě Maďarska uložil tresty sahající od 32 měsíců do 11 let odnětí svobody deseti členům mezinárodního gangu, který od léta 2016 pašoval migranty do dalších zemí Evropské unie.

Policie zatkla v Itálii muže hledaného v Británii. Před třemi lety v jeho kamionu zemřelo 39 uprchlíků

Číst článek

Mezi odsouzenými byl podle maďarské tiskové agentury přinejmenším jeden český občan, ale podrobnosti o jeho identitě či výši trestu agentura neuvedla.

O rok dříve soud v Kecskemétu potrestal 25 lety vězení čtyři hlavní obžalované v procesu týkajícím se udušení 71 migrantů v chladírenském voze v srpnu 2015. Dalších deset souzených v této kauze dostalo tresty vězení v délce od tří do 12 let.

Podle obžaloby skupina od února do srpna 2015 přepravila od maďarsko-srbských hranic do západní Evropy kolem 1200 lidí a vydělala na tom statisíce eur (miliony korun). V 31 případech byly podmínky transportů stejně nebezpečné jako v případě, který skončil tragicky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme