Prezident africké Mauritánie podstoupil operaci střelného zranění

V západoafrické Mauritánii postřelili prezidenta Mohamada uld Abdelazíze. Podle oficiálního prohlášení vlády šlo o nehodu, ačkoli někteří svědci popisovali incident jako atentát. Prezident Abdelazíz prý utrpěl lehké zranění paže, zdroj z vojenské nemocnice ale mluvil o zásahu břicha. Po úspěšné operaci odcestoval africký státník na další léčení do Francie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mauritánský prezident Muhammed Abdul Azíz | Zdroj: Reuters

Prezidenta zasáhla kulka od člena vojenské hlídky, který omylem vystřelil na konvoj hlavy státu během jeho návratu do metropole Nouakchottu. Tvrdí alespoň mauritánský ministr pro komunikaci.

Abdelazíz se dostal k moci v roce 2008 vojenským pučem, o rok potvrdily jeho pozici výsledky voleb, uspořádaných po dohodě s konkurenty. Pro Západ je Abdelazízův režim spojencem v boji proti islámským militantnům v oblasti Maghrebu.

Před pučem zažila pouštní třímilionová země krátké období demokraticky zvolené vlády, která měla jako jediná republika na světě s islámským zřízením diplomatické styky s Izraelem.

Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme