Prezident Bush na návštěvě Japonska

Země vycházejícího slunce je první zastávkou amerického prezidenta po šesti spojeneckých zemích, kterým chce poděkovat za podporu v boji proti terorismu. Během 17hodinové zastávky v Tokiu George Bush ocenil americko-japonské vztahy jako velmi dobré. Japonsko v minulých dnech slíbilo významný příspěvek na obnovu Iráku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. W. Bush | Foto: GeorgeWBush.com

Z Tokia do Washingtonu přišla jen několik dní před cestou prezidenta Bushe do Asie a Austrálie zpráva o tom, že Japonsko uvolní na rekonstrukci Iráku půl druhé miliardy dolarů a do budoucna uvažuje o dalších 5 miliardách, případně o vyslání jednotek. Dalšími zastávkami amerického prezidentského páru budou Filipíny, Thajsko, Singapur a Austrálie - všude tam chce poděkovat za podporu země v boji proti terorismu.

Před cestou prezidenta Bushe do Asie se hodně spekulovalo, zda se mu podaří přimět Japonsko a Čínu k tomu, aby změnou kurzové politiky napomohly zmírnit obchodní nerovnováhu. Po posledních výrocích asijských muslimských lídrů jsou obavy, že si na nadcházejícím summitu Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří vyslechne Bush také kritiku za to, že neříká celou pravdu o skutečných důvodech americké politiky na Blízkém východě.

Miroslav Konvalina, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme