Prezident Bush odmítl odpovědnost za 11. září

Poté, co byl Bílý dům přinucen zveřejnit tajnou zprávu svědčící o tom, že byl varován před záměry Al-Káidy, George Bush v Texasu řekl, že o žádné konkrétní hrozbě nevěděl. Pokud by tomu bylo naopak, tak by, jako každá jiná americká vláda jednal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

WTC se řítí k zemi

Prezident Bush řekl, že by hory přenášel, kdyby mohl zabránit teroristickým útokům na New York a Washington. Zdůraznil, že před jedenáctém zářím požádal CIA o informacích a možných teroristických útocích, ale zpráva nazvaná "Bin Ládin je rozhodnut zaútočit na Spojené státy" podle něj před konkrétní teroristickou hrozbou 36 dní před 11. zářím 2001 nevarovala.

Podle George Bushe tam nebylo uvedeno, kdy a kde teroristé zaútočí, a nebylo na co uvnitř Spojených států reagovat. Zpráva nebyla o záměrech Al-Káidy, ale o tom, že někdo nenávidí Ameriku.

A to nebylo pro George Bushe ničím novým, co by ho přimělo k větší aktivitě. "Dělali jsme vše to, co od nás Američané očekávají," bránil se prezident Bush.

Bílý dům byl přinucen zveřejnit varování před Al-Káidou na naléhání komise vyšetřující zda americká vláda před tragickými útoky na Pentagon a newyorská dvojčata nic nezanedbala.

I když nejdůvěrnější poradkyně Bílého domu Condoleezza Riceová tento týden před vyšetřovací komisí v Kongresu uhájila čistý štít prezidenta Bushe, nově zveřejněná zpráva vrhá americkou veřejnost a pozůstalé po obětech 11. září opět do hlubokých pochybností o tom, zda vláda udělala vše, aby napadení předešla.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme