Prezident Bush podpořil republikánského kandidáta McCaina

George Bush podpořil kandidaturu Johna McCaina na prezidenta Spojených států. V telemostu vychválil kvality senátora před republikány, kteří mají McCaina oficiálně nominovat na sjezdu v Saint Paul v Minnesotě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John McCain a Sarah Palinová | Zdroj: ČTK

"John je nezávislý člověk, který umí samostatně přemýšlet. Když s vámi nesouhlasí, řekne vám to přímo do očí," chválil upřímnost Johna McCaina prezident Bush: "Věřte mi, já to znám," dodal prezident Bush v odkazu na spory, které sám se senátorem v minulosti vedl. John McCain ho totiž jako vojenský veterán kritizoval za způsob vedení války v Iráku.

"John McCain je připravený vést tento národ," zdůraznil George Bush. "Raději by prohrál volby, než aby viděl, jak jeho země prohraje válku," připomněl také prezident. John McCain totiž dlouhou dobu vyzýval jako senátor vládu, aby zvýšila počet jednotek v Iráku a bylo to hodně nepopulární. Když nakonec loni prezident Bush opravdu americký kontingent výrazně posílil, situace v Iráku se výrazně zlepšila.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Pohanka o sjezdu republikánů a bouři Gustav

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme