Prezident Bush pojede na oficiální návštěvu Vietnamu

V Bílém domě dnes americký prezident přijal pozvání od vietnamského premiéra Pan Van Khaie. Ten je prvním vysokým představitelem Vietnamu, který po 30 letech od pádu Saigonu navštívil Washington.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. Bush

G. Bush | Foto: Česká televize

Američané kladou důraz především na obchodní spolupráci, pomáhají Vietnamcům bojovat s AIDS a zasazují se o to, aby komunistický režim neporušoval lidská práva.

Prezident Bush ocenil prudký růst vietnamské ekonomiky a s vietnamským premiérem mluvil o možném vstupu této země do Světové obchodní organizace. Pan Van Khai se mimo jiné setkal s Billem Gatesem, podepsal kontrakt na 4 Boeingy za 500 milionů dolarů a zítra zahájí obchodování na newyorské burze.

Američané chtějí, aby jim Vietnamci pomohli s bojem proti teroru a neustávali v pomoci při hledání ostatků amerických vojáků z vietnamské války. Prezident Bush podepsal s premiérem Khaiem dohodu, která umožní lidem ve Vietnamu svobodněji praktikovat jejich víru.

Nespokojenost se stavem lidských práv ve Vietnamu dávalo před Bílým domem najevo několik set demonstrantů

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme