Prezident Bush vyjádřil lítost nad incidentem

Americký prezident George Bush vyjádřil politování nad leteckou nehodou čínské stíhačky a amerického letadla. Zároveň prohlásil, že incident by neměl narušit vztahy mezi oběma zeměmi, které označil za velmi důležité. Washington i nadále požaduje okamžité propuštění americké posádky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čína umožní americkým diplomatům druhé setkání s posádkou špionážního letounu, kterou zadržuje na ostrově Chaj-nan. Stroj tam musel nouzově přistát po nedělní srážce s čínskou stíhačkou, po které je čínský pilot stále nezvěstný. Peking si jako podmínku propuštění amerického letounu stanovil omluvu Washingtonu. Ten to ale odmítá. Američtí diplomaté se mají se čtyřiadvaceti zadržovanými vojáky setkat v hlavním městě jihočínské ostrovní provincie Chaj-nan. Pentagon včera oznámil, že podle jeho zdrojů se americkým vojákům podařilo zničit všechny citlivé informace, které letoun na své cestě nad Jihočínským mořem shromáždil.

Kateřina Pospíšilová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme