Prezident Bush zahájil kampaň za své znovuzvolení

Americký prezident George Bush odstartoval kampaň za své znovuzvolení. Svůj úmysl oznámil Federální volební komisi. Prezident Bush se těší až sedmdesátiprocentní popularitě a republikáni s jeho opětovným zvolením na podzim příštího roku počítají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. W. Bush | Foto: GeorgeWBush.com

I přes novou vlnu teroristických útoků na západní cíle ve světě, nejistý osud Usámy bin Ládina a Saddáma Husajna a i přesto, že se nedaří zbavit svět zbraní hromadného ničení, má současný prezident nejlepší vyhlídky být v roce 2004 znovu zvolen. Jediné, v čem ho mohou opoziční demokraté vážněji napadnout, je stav americké ekonomiky.

Týmy George Bushe mohou po oznámení kandidatury začít shromažďovat peníze na kampaň a organizačně ji připravovat. Bushovi lidé tvrdí, že znají recept, jak předejít opakování historie, kdy po vítězné první válce v Perském zálivu podlehl George Bushe starší v roce 1991 demokratickému protikandidátovi Billu Clintonovi.

Miroslav Konvalina, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme