Prezident Bush znovu navštívil oblasti zasažené hurikánem

Americký prezident George Bush se prošel louisianským New Orleansem a mississippským Gulfportem - městy, která nejvíce postihl hurikán Katrina. Z místa přírodní katastrofy Kongresu doporučil, aby zvážil, zda by neměla mít federální vláda více pravomocí při zasahování v takto zasažených oblastech. Ředitel FEMA - Federální agentury pro řízení záchranných prací Mike Brown podal demisi a stal se tak prvním členem Bushova týmu, který ze svých chyb vyvodil důsledky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush v New Orleansu

George Bush v New Orleansu | Zdroj: ČTK

Prezident Bush tvrdí, že klesající popularity a vzrůstající kritiky si nevšímá, a vydal se na korbě vojenského terénního automobilu po ulicích New Orleansu se svými tamními kritiky - louisianskou guvernérkou Kathleen Blancovou a starostou New Orleansu Rayem Naginem.

George Bush znovu odmítl obvinění z rasismu při záchranné operaci a tvrzení mnohých kritiků, že reakce úřadů by byla rychlejší, kdyby většina obětí nebyli chudí černoši. Živel si nevybírá a stejně si nebude vybírat ani obnova, prohlásil prezident.

Šéf Bílého domu chce mít jistotu, že země je přiravena čelit dalším pohromám a přinést jihu viditelnou úlevu a ve stejné chvíli pokračovat ve válkách v Iráku a Afghánistánu.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme