Prezident ČČK: Kaddáfího síly spolupracují s humanitárními organizacemi

V Libyi eskaluje situace ve městě Misuráta. Kaddáfího síly tam údajně masakrují civilisty. Do města povolují vstup jen zástupcům Červeného kříže a Červeného půlměsíce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozbořený dům v Misurátě | Foto: AFP

„Máme informace, že Mezinárodní červený kříž spolu s Libyjským červeným půlměsícem poskytují v Misurátě pomoc. O víkendu tam dorazil transport asi 130 tun zdravotnického materiálu léčiv a zdravotnických přístrojů,“ řekl Rádiu Česko Jukl a dodal:

Přehrát

00:00 / 00:00

Situace v Misurátě očima prezidenta Českého Červeného kříže Martina Jukla.

„Kaddáfího jednotky tedy umožňují humanitárním organizacím přístup tam, kde je zapotřebí.“

Libyjský červený půlměsíc zatím působí na celém území země. Mezinárodní červený kříže se zprvu soustředil na okolní země, kde pomáhal uprchlíkům. „Od 1. března už ale působí rovněž na území Libye. Od poloviny března pak i na západní části, kterou ovládají vládní vojska,“ upřesnil Jukl.

„Hlavní náplní zmíněných organizací je především ošetřování civilistů, ale i zraněných bojovníků na obou stranách. Dodávání zdravotnického materiálu místním nemocnicím, popřípadě rozdělování humanitární pomoci,“ uzavřel prezident Českého Červeného kříže.

Lukáš Vincourek, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme