Prezident Havel jedná ve Vídni

Během jednodenní návštěvy ho čekají rozhovory s rakouským prezidentem Thomasem Klestilem. Podle vídeňské zpravodajky Radiožurnálu Marie Woodhamsové má jejich diskuse mezi čtyřma očima přispět ke zlepšení atmosféry v současných česko-rakouských vztazích. Předpokládá se, že k hlavním tématům bude patřit rozšíření Evropské unie. Sporné otázky, jako jsou Temelín a Benešovy dekrety, by rozhovoru obou státníků dominovat neměly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak Radiožurnálu řekl mluvčí našeho prezidenta Ladislav Špaček, neočekává se, že by právě prezidenti měli řešit ty nejpalčivější problémy ve vztazích mezi oběma zeměmi. "Jde spíše o jednání na takové úrovni, která nemá s těmi exekutivními záležitostmi příliš mnoho společného". Podle něj se diskuse bude týkat především evropské integrace.

Naše vídeňská zpravodajka dodává, že Václav Havel a Thomas Klestil mají hovoři také o Středoevropské iniciativě, vztazích mezi Ruskem a Evropskou unií a o dvoustranných hospodářských vztazích. V poslední době totiž přibylo nesčetné množství společných česko-rakouských podniků, které jsou ekonomických přínosem pro oba sousedící státy.

Milan Kopp, Marie Woodhamsová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme