Prezident Havel jedná ve Vídni

Během jednodenní návštěvy ho čekají rozhovory s rakouským prezidentem Thomasem Klestilem. Podle vídeňské zpravodajky Radiožurnálu Marie Woodhamsové má jejich diskuse mezi čtyřma očima přispět ke zlepšení atmosféry v současných česko-rakouských vztazích. Předpokládá se, že k hlavním tématům bude patřit rozšíření Evropské unie. Sporné otázky, jako jsou Temelín a Benešovy dekrety, by rozhovoru obou státníků dominovat neměly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Jak Radiožurnálu řekl mluvčí našeho prezidenta Ladislav Špaček, neočekává se, že by právě prezidenti měli řešit ty nejpalčivější problémy ve vztazích mezi oběma zeměmi. "Jde spíše o jednání na takové úrovni, která nemá s těmi exekutivními záležitostmi příliš mnoho společného". Podle něj se diskuse bude týkat především evropské integrace.

Naše vídeňská zpravodajka dodává, že Václav Havel a Thomas Klestil mají hovoři také o Středoevropské iniciativě, vztazích mezi Ruskem a Evropskou unií a o dvoustranných hospodářských vztazích. V poslední době totiž přibylo nesčetné množství společných česko-rakouských podniků, které jsou ekonomických přínosem pro oba sousedící státy.

Milan Kopp, Marie Woodhamsová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme