Prezident Havel jednal ve Vídni

Důvěryhodný dialog je důležitý zejména v okamžiku, kdy mezi oběma zeměmi exitují problémy. Po skončení schůzky s prezidentem Václavem Havlem to prohlásila hlava rakouského státu Thomas Klestil. Oba státníci projednávali především bilaterální vztahy, ale nejen okrajově diskutovali také o aktuálních problémech týkajících se Temelína a Benešových dekretů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jednoznačně se shodli na tom, že jihočeská elektrárna by se měla dostat jako téma na úroveň Evropské unie. Výsledkem toho by pak mohl být jakýsi evropský bezpečnostní katalog. Podle Havlova názoru by bezpečnostní otázky elektrárny měli řešit odborníci, přičemž zdůraznil, nezávislí. Oba prezidenti neustále vyzvedávali důležitost pokračování procesu z Melku.

Pokud jde o Benešovy dekrety, prohlásil prezident Havel, že morálně je už čeští politici odsoudili. Problémem však zůstává jejich zakotvení v českém právu.

Marie Woodhamsová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme