Prezident je pro jednodušší vízovou politiku s Indií

Indie a Česká republika by měly zjednodušit vízovou politiku. Pomůže to turistice a také vzájemnému obchodu. Na dnešních jednáních se na tom shodli přední indičtí představitelé s českým prezidentem Václavem Klausem. Ten tvrdí, že naše podniky mohou v Indii uspět třeba v automobilovém průmyslu nebo v energetice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Václav Klaus a indický premiér Manmóhan Singh | Foto: ČTK/EPA

Podle něho má Indie velký energetický deficit a bojí se dnešního radikálního zvýšení cen ropy, protože je na ropě totálně závislá. "Druhá velká oblast je infrastruktura železniční. Indie musí vybudovat spoustu dopravní infrastruktury. Naše firmy jsou zde a jsou připraveny leccos v tom udělat," řekl Klaus.

Zároveň je přesvědčen, že obchod obou zemí je potřeba podpořit právě změnami ve vízové politice. Jejím zjednodušením a urychlením. "Také přesně odlišujme, co je obecným principem Evropské unie, jak zacházet se zeměmi z této části světa, a co je přídavkem naší byrokracie, naší nepružnosti a neflexibility. Mám pocit, že to druhé musíme změnit co nejrychleji," dodal prezident.

Petra Steinerová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme