Prezident je pro jednodušší vízovou politiku s Indií

Indie a Česká republika by měly zjednodušit vízovou politiku. Pomůže to turistice a také vzájemnému obchodu. Na dnešních jednáních se na tom shodli přední indičtí představitelé s českým prezidentem Václavem Klausem. Ten tvrdí, že naše podniky mohou v Indii uspět třeba v automobilovém průmyslu nebo v energetice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Václav Klaus a indický premiér Manmóhan Singh

Prezident Václav Klaus a indický premiér Manmóhan Singh | Zdroj: ČTK

Podle něho má Indie velký energetický deficit a bojí se dnešního radikálního zvýšení cen ropy, protože je na ropě totálně závislá. "Druhá velká oblast je infrastruktura železniční. Indie musí vybudovat spoustu dopravní infrastruktury. Naše firmy jsou zde a jsou připraveny leccos v tom udělat," řekl Klaus.

Zároveň je přesvědčen, že obchod obou zemí je potřeba podpořit právě změnami ve vízové politice. Jejím zjednodušením a urychlením. "Také přesně odlišujme, co je obecným principem Evropské unie, jak zacházet se zeměmi z této části světa, a co je přídavkem naší byrokracie, naší nepružnosti a neflexibility. Mám pocit, že to druhé musíme změnit co nejrychleji," dodal prezident.

Petra Steinerová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme