Prezident Mubarak oživil spekulace o svém zdraví

Egyptský prezident Husní Mubarak na poslední chvíli zrušil cestu na africký summit v Ugandě. Znovu tak oživil spekulace o svém vážném zdravotním stavu. Ještě v týdnu totiž Káhira vydávala Mubarakovu chystanou cestu za důkaz, jak je na tom se zdravím dobře.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyril Svoboda s egyptským prezidentem Husním Mubarakem

Cyril Svoboda s egyptským prezidentem Husním Mubarakem | Foto: Jaromír Janev

Spekulace o Mubarakově vážné nemoci se v uplynulých týdnech objevovaly v západním a hlavně v izraelském tisku.

Ve čtvrtek vystoupil 82letý Mubarak v televizi a i když byl pohublý, vládní činitelé vydávali projev za důkaz jeho dobrého stavu. Zároveň Egypt zveřejnil prezidentův program, včetně plánu odjet do Ugandy. Jenže teď Káhira bez vysvětlení oznámila, že na summitu bude Egypťany zastupovat premiér Ahmed Nazíf.

Deník Washington Times před pár dny s odvoláním na západní tajné služby napsal, že Mubarakovi zbývá rok života. Izraelský deník Ha’arec zase tvrdil, že trpí rakovinou.

Otázky vyvolává hlavně nejasné nástupnictví po jeho případném odchodu. Mubarak je prezidentem nejlidnatější arabské země už 29. rok.

Milan Kopp, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme