Prezident NKÚ Dohnal: Do Lucemburku nejdu!

Prezident Nejvyššího kontrolního úřadu František Dohnal odmítl svůj případný odchod do Lucemburku k Evropskému účetnímu dvoru. Primární je pro něj dokončit mandát v čele NKÚ, který mu končí v roce 2014.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Dohnal, | Foto: Alžběta Švarcová

"Byla by to zajímavá výzva ve chvíli, kdy bych končil v pozici prezidenta NKÚ, tedy za 5 let, a zabýval se tím, co bych dělal dál. Pak by to byla zajímavá výzva. Já si myslím, že to je záležitost, která je otázkou zásadní odpovědnosti za něco, takže chci mandát v NKÚ dotáhnout," řekl František Dohnal Rádiu Česko.

Mladá fronta Dnes v minulém týdnu přišla s informací, že odchod Dohnala by byl elegantním řešením v situaci, kdy jím vedený úřad požívá nejmenší důvěry ze strany veřejnosti za dobu své existence. U Evropského účetního dvora by prezidenta NKÚ čekal trojnásobný plat a šestiletý mandát. Kontrolní úřad je zároveň institucí, která českého zástupce vládě navrhuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Studio Česko s šéfem NKÚ Františkem Dohnalem.

František Dohnal v diskusním pořadu Studio Česko odmítl, že by sám byl tím, kdo by své jméno dával k dispozici. "Skutečně to nebylo tak, že bych přicházel s nějakým návrhem, že bych chtěl odcházet do Lucemburku. Nejde o zájem. Tady jde o proceduru. V diskusích s jednotlivými ministry a politiky jsem se k této situaci vyjádřil," uvedl Dohnal.

Rozhodnutí o českém zástupci u Evropského účetního dvora má padnout do konce letošního roku. Česko zatím zastupuje Jan Kinšt, který má zájem mandát obhájit. Definitivní rozhodnutí o českém zástupci, které je na vládě a které posvěcuje ještě Evropský parlament, podle Dohnalových informací česká vláda ještě neudělala.

"Míček už je na druhé straně. Já jsem k tomu svůj názor řekl panu ministru Füllemu a panu ministru Janotovi. Je jejich věcí, jakým způsobem ve vládě rozhodnou," konstatoval ve vysílání Rádia Česko prezident Nejvyššího kontrolního úřadu František Dohnal.

Marián Vojtek, Ondřej Černý, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme