Prezident Obama míří na první zahraniční cestu do Kanady

Americký prezident Obama jede do Kanady. Stejně jako jeho předchůdci navštíví při své první zahraniční cestě ve funkci do sousední země, která je současně největším obchodním partnerem Spojených států.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barack Obama

Barack Obama | Zdroj: ČTK

Obchod a boj proti globálnímu oteplování. To mají být hlavní témata jednání mezi prezidentem Obamou a kanadským premiérem Stephenem Harperem.

Podle představitelů Bílého domu ujistí Barack Obama mimo jiné Kanaďany, že ustanovení stimulačního balíku na podporu americké ekonomiky nevyloučí z účasti ve výběrových řízeních na státní zakázky jejich podniky a neznevýhodní je v konkurenci s domácími firmami.

Řeč dojde pravděpodobně i na situaci v Afghánistánu. Kanada tam má početný vojenský kontingent, ale chystá se ho stáhnout.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme