Prezident Pavel si zpestřil účast na Valném shromáždění a zašel si zaběhat do Central Parku

Krátké odpoutání se od politiky si dopřál v době Valného shromáždění OSN v New Yorku český prezident Petr Pavel. Před jednáním Rady bezpečnosti o Ukrajině si zašel zaběhat do newyorkského Central Parku. V doprovodu svých spolupracovníků a úředníků z Generálního konzulátu si zaběhl necelých pět kilometrů po parkových cestách.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Před jednáním Rady bezpečnosti o Ukrajině si prezident Pavel zašel zaběhat do newyorkského Central Parku

Před jednáním Rady bezpečnosti o Ukrajině si prezident Pavel zašel zaběhat do newyorkského Central Parku | Foto: Penkalová Lenka | Zdroj: ČTK

Slunečné ráno s příjemnými teplotami vylákalo k rannímu běhu i spoustu obyvatel velkoměsta, kteří vesměs ani nezaznamenali, že se mezi ně přidala jedna z hlav států, která přijela do New Yorku zasedání Valného shromáždění OSN.

V čele s policejním autem se byl prezident Petr Pavel proběhnout po Central Parku. „Naši skupinku běžců tvoří nenápadný běžec v černém a s černými brýlemi, to je část ochranky. Za ním běží pan prezident, pak další dva ochránci, generální konzul a tajemník prezidenta republiky,“ hlásil americký zpravodaj Českého rozhlasu Pavel Novák, který se rekreačního běhu také účastnil.

Prezident si při krátké přestávce v běhu stačil prohlédnout i jednu z vyhledávaných částí Central Parku, fontánu s terasou Bethesda, která je známá třeba jako kulisa četných filmů, které s v New Yorku natáčely. Ochotně tam zapózoval i několika místním, kteří ho požádali o společnou fotografii.

Summit bez nesmyslů a opakovaných slibů. Tajemník OSN Guterres burcuje světové politiky k rychlé akci

Číst článek

Pavel v New Yorku vede českou delegaci, která se zúčastní Valného shromáždění OSN a dalších přidružených akcí. Dnes má promluvit na Radě bezpečnosti OSN, která se bude zabývat zejména konfliktem na Ukrajině.

Na Valném shromáždění Pavel vyzdvihoval třeba to, že si Ukrajina zaslouží mír, který bude uzavřen za podmínek stanovených Kyjevem. Nesmí být založený na nespravedlivém kompromisu a jeho podobu nemůže diktovat Rusko coby agresor. Hlava státu také odsoudila vojenské aktivity Číny v Tchajwanském průlivu. Bezpečnost podle Pavla ohrožuje i postup Íránu a KLDR a jejich testy jaderných a mezikontinentálních balistických raket.

Pavel Novák, jar, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme