Prezident Wulff navštíví na Slovensku i německou menšinu

Na Slovensko přijel německý prezident Christian Wulff. Poté, co absolvuje povinné kolečko setkání s nejvyššími ústavními činiteli, se pojede podívat za německou menšinou, která je na východním Slovensku dodnes aktivní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německý prezident Christian Wulff se setkal s arcibiskupem Dukou | Foto: tisk.cirkev.cz

Do itineráře Wulffovy cesty se tak dostalo město, které obyčejně zahraniční návštěvy míjejí – východoslovenský Kežmarok, centrum spišského regionu a jedno z tradičních sídel Karpatských Němců na Slovensku.

Vzhledem k reprezentativnímu charakteru úřadu německého prezidenta je Wulffova návštěva ryze zdvořilostní. Prezident by se sice mohl v zastoupení německé kancléřky Merkelové slovenských politiků ptát, jaká je situace kolem schvalování stabilizačního fondu eurozóny, jinak ale kontroverzní témata nejsou na programu.

Slovensko-německé vztahy například nezatěžuje poválečný odsun Němců. Většina z nich totiž byla ze Slovenska evakuovaná v obavách před frontou ještě před koncem 2. světové války.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme