Prezidenta Klause čekají jednání s čelnými americkými politiky

Prezident Václav Klaus přicestoval do Washingtonu, kde se má setkat s vrcholnými americkými představiteli. Opět ale nejde o oficiální návštěvu hlavy českého státu v Bílém domě a v programu tentokrát není schůzka s Georgem Bushem. Prezident Klaus bude jednat s viceprezidentem Dickem Cheneym, ministryní zahraničí Condoleezzou Riceovou a s předsedou zahraničního výboru Senátu Richardem Lugarem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus s Richardem Lugarem | Foto: Miroslav Konvalina

Ministr zahraničí Cyril Svoboda před návštěvou Václava Klause ve Washingtonu Českému rozhlasu v New Yorku řekl, že spojenecké vztahy naší země se Spojenými státy jsou mimořádně dobré. Připomněl naši účast v různých misích, které byly vytvořeny jako ad hoc koalice.

Právě "koalice ochotných" kritizoval minulý týden v New Yorku bývalý ministr zahraničí Jan Kavan, podle kterého musí české zásahy v zahraničí vycházet z mezinárodního práva v rámci OSN.

Čeští politici se shodují v tom, že pevná vazba se Spojenými státy je jistotou pro mír a bezpečí pro celý svět a pro Českou republiku. Šéf diplomacie Svoboda si myslí, že nebude úkolem Václava Klause bojovat při dnešních jednáních za zrušení víz pro naše občany cestující do Ameriky.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme