Prezidenti Polska a Německa vyzývají k přijetí euroústavy ve Francii

Schválení euroústavy ve Francii bylo hlavním tématem schůzky nejvyšších představitelů Francie, Německa a Polska ve francouzském Nancy. Do referenda o euroústavě zbývá již jen deset dnů a odpůrců ústavy je stále více než přívrženců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Champs Elysées a Vítězný oblouk | Foto: Jan Rosenauer

"Potřebujeme spravedlivou a silnou Evropu a musíme být její součástí," prohlásil prezident Chirac, který se znovu zapojil do debaty o důležitosti schválení ústavní smlouvy ve Francii. Francouzský prezident znovu potvrdil, že neexistuje žádný plán B pro případ neschválení ústavy.

Stejného názoru je i německý kancléř Schröder, který vyloučil novou debatu o textu ústavy. "Jedná se o čirou iluzi," prohlásil Schröder, který zároveň vyjádřil přesvědčení, že Francouzi ústavu schválí. "Evropa Francii potřebuje," zdůraznil německý kancléř.

Polský prezident Kwasnievski namítl, že evropská ústava je vlastně francouzské dítě. Podle posledních průzkumů ve Francii je poměr sil před referendem 49 ku 51 procentům, ve prospěch odpůrců ústavy.

Jan Šmíd, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme