Prezidenti USA a Číny o zbrojení Severní Korey

Prezident George Bush dnes hostí na svém texaském ranči v Crawfordu svého čínského kolegu Tian ce Mina. Hlavním projednávaným bodem je jaderné zbrojení Severní Korey, která minulý týden oznámila, že nerespektuje bezjadernou smlouvu se Spojenými Státy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. W. Bush | Foto: GeorgeWBush.com

Bílý dům usiluje o to, aby problém severokorejského jaderného programu dominoval dnešnímu méně formálnímu jednání na Bushově texaském ranči. Američané se domnívají, že ani Čína nemá zájem na tom, aby na Korejském poloostrově byly jaderné zbraně.

George Bush bude s Tang ce Minem jednat také o způsobech diplomatického tlaku na velmi izolovaný severokorejský režim. Čína, která je jedním z největších obchodních partnerů zpustošené Severní korey se Spojenými Státy sdílí obavy, že jakákoliv ekonomická protiopatření by jen přispěla k prohlubování hospodářského úpadku.

Jak připomíná náš severoamerický prezident Miroslav Konvalina, Tien ce Min je na své poslední cestě do Spojených Států a údajně sám usiloval o to, aby se na texaský ranč Bushových podíval.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme