Prezidenti V4 jsou pro rozvoj jaderné energetiky

Polsko, Maďarsko, Česko a Slovensko chtějí pokračovat v jaderné energetice. Shodli se na tom prezidenti zemí Visegrádské skupiny na summitu v Maďarsku. Atomová energie podle nich nemá alternativu a je výhodné ji dále rozvíjet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezidenti zemí Visegrádské skupiny Václav Klaus, Ivan Gašparovič, Bronislav Komorovski a Pál Schmidt v Karlových Varech | Foto: Dana Jelínková

Omezení jaderných elektráren prosazuje Německo v souvislosti s havárii v japonské elektrárně Fukušima poškozené zemětřesením.

Podle českých propočtů tím ale může zdražit elektřina v regionu až o 30 procent. Pro prezidenta Václava Klause je navíc nemyslitelné, aby se země jako je Česko vzdávala jaderné energetiky, když nemá plyn ani jiné lukrativní energetické zdroje.

Podle Klause je chyba, aby se havárie ve Fukušimě interpretovala jako energetický problém, když byla následkem přírodní katastrofy.

Český rozhlas, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme