Prezidentská amnestie budí obavy i v německém pohraničí

Německá spolková země Sasko nešetří kritikou kvůli prezidentské amnestii Václava Klause. Bojí se zvýšení kriminality v pohraničí. Mnohé trestné činy se tam už teď připisují občanům České republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novoroční amnestie (ilustrační foto) | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Jako doklad, že obavy Sasů jsou reálné, uvádí nejčtenější deník v Německu Bild skutečnost, že více než desítka amnestovaných jen několik hodin po propuštění skončila zase ve vazbě.

„Nebyli jsme předem oficiálně informováni a já jako ministr z toho nejsem zrovna šťasten,“ řekl ministr vnitra Markus Ulbig rozhlasu MDR.

Sasko se bojí, že částečná amnestie se vztahuje právě i na pachatele, kteří se už dříve dopouštěli krádeží a vloupání také v saském pohraničí. To se potýká s jejich nárůstem od vstupu České republiky do schengenského prostoru.

Česká policie ale zatím nemá důkazy o tom, že by se kvůli prezidentské amnestii v česko-saském pohraničí kriminalita zvýšila.

„Sledujeme situaci na území České republiky, respektive Ústeckého kraje. Nemáme informace, že by se nějaká osoba, která byla propuštěna na dílčí amnestii, dopustila v zahraničí jakéhokoli trestného činu,“ řekla Radiožurnálu mluvčí policie Ústeckého kraje Veronika Hyšplerová.

Martin Ježek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme