Prezidentské volby jsou platné, tvrdí Koštunicova strana

Přestože ani z nedělního druhého kola voleb nevzešel kvůli nízké volební účasti nový srbský prezident, není vyloučeno, že se vše ještě změní. Srbsko by pak novou hlavu státu přece jen mohlo mít, hlásí z Bělehradu zvláštní zpravodaj Radiožurnálu Petr Vavrouška.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojislav Koštunica | Foto: ČTK/EPA
Přehrát

00:00 / 00:00

P.Vavrouška: Prezidentské volby v Srbsku

Politická krize po neúspěšném druhém kole prezidentských voleb se dále stupňuje. Demokratická strana Srbska nynějšího jugoslávského prezidenta Vojislava Koštunicy totiž považuje volby za platné. Podle jejích odhadů přišlo k volebním urnám požadovaných padesát procent voličů. Problém je prý ve voličských seznamech, v nichž je údajně zapsáno více jak půl milionu vůbec neexistujících voličů. Důkazy o tom chtějí odpoledne předložit centrální volební komisi. Pro Demokratickou stranu je Koštunica formálně prezidentem.

Bez ohledu na to v Srbsku i nadále pokračuje diskuse o změně volebního zákona tak, aby mohly uspět předpokládané opakované volby hlavy státu.

Petr Vavrouška, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme