Prezidentské volby v Jugoslávii se mají opakovat

Ústavní soud Jugoslávské svazové republiky rozhodl, že prezidentské volby z 24. září se budou opakovat. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na Rádio Svobodná Evropa. Rádio uvedlo, že hovořilo s předsedou soudu poté, co soud ve středu rozhodl, že část voleb bude anulována.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová dnes označila rozhodnutí jugoslávského ústavního soudu anulovat první kolo prezidentských voleb za snahu "zmařit vůli lidu". "Je zcela zřejmé, že absolutní většina lidí v Jugoslávii si zvolila prezidentem (opozičního kandidáta Vojislava) Koštunicu," řekla šéfka americké diplomacie na tiskové konferenci v egyptském Šarm aš-Šajchu.

V centru Bělehradu, před budovou federálního parlamentu, začala v 15:00 za účasti více než 300.000 lidí rozsáhlá demonstrace stoupenců opozice, na níž má být prezidentský kandidát Demokratické opozice Srbska Vojislav Koštunica aklamací prohlášen prezidentem Jugoslávie. Tak rozsáhlou demonstraci prý Bělehrad ještě neviděl.

Již hodinu před zahájením demonstrace se ve středu Bělehradu sešlo na 200.000 lidí, přičemž další neustále přicházeli. Podle posledních informací počet demonstrantů přesáhl 300.000. Bulvár krále Alexandra, který vede k místu demonstrace, je zcela zaplněn lidmi, kteří působí veselým dojmem. Z jiných měst Srbska přijíždějí autobusy a auta s lidmi, kteří chtějí demonstrovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme