Prezidentský kandidát Giuliani chce rozšířit NATO o Izrael

Republikánský kandidát na prezidenta Spojených států Rudolph Giuliani chce rozšířit NATO o Izrael. Severoatlantická aliance by se podle něj měla rozšířit také o další země. Izraele si cení jako demokracie a spojence Ameriky. Bývalý starosta New Yorku, známý tvrdým přístupem při potírání zločinu, také prosazuje použití síly, pokud bude Írán pokračovat ve vývoji jaderných zbraní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rudy Giuliani | Foto: AFP

Giuliani, který dlouhodobě podporuje spojenectví USA s Izraelem, připustil, že jeho zájem vstup židovského státu do NATO může být provokativní. Členství Izraele ale považuje v boji proti terorismu za přirozené.

Republikánský prezidentský kandidát přišel s myšlenkou vstupu Izraele do NATO v rozhovoru pro list New York Times, který to vnímá jako Giulianiho snahu naklonit si židovské voliče v New Yorku a na Floridě.

Členství Izraele v NATO by znamenalo i to, že by na jeho obranu při napadení muselo přispěchat také převážně muslimské Turecko. Rudy Giuliani je zatím mezi republikánskými kandidáty na prezidenta nejpopulárnější.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme