Prezidentským kandidátem Občanské platformy v Polsku je Komorowski

Poláci se dozvěděli, kdo bude prezidentským kandidátem nejsilnější politické strany Občanské platformy v podzimních volbách. Poprvé v historii Polska o tom rozhodovali členové strany v takzvaných primárkách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polský Sejm | Foto: Piotr VaGla Waglowski

Současný předseda sejmu Bronislav Komorowski je kandidátem Občanské platformy pro prezidentské volby. V primárkách podle amerického vzoru získal téměř sedmdesát procent hlasů a jednoznačně tak porazil svého soupeře, ministra zahraničí Radoslawa Sikorského.

Podle posledních průzkumů veřejného mínění by totiž porazil všechny ostatní soupeře. Včetně současného prezidenta Lecha Kaczynského, který ale zatím oficiálně svou kandidaturu neoznámil. Stejně jako ještě není znám přesný termín voleb.

O tom, koho pošle Občanská platforma do boje o prezidentské křeslo nakonec rozhodlo více než dvacet tisíc členů strany, kteří hlasovali tajně pomocí internetu a pošty. Bronislav Komorowski má velkou šanci stát se novým polským prezidentem.

Petr Vavrouška, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme