Prezidentu Bushovi údajně hrozil v květnu v Izraeli atentát

Izraelská bezpečnost zatkla šest Arabů a obvinila je z přípravy atentátu na amerického prezidenta George Bushe. Ten byl v Izraeli počátkem května na oslavách 60. výročí židovského státu. Jeden ze zatčených údajně vyfotografoval přistávací plochu, kde měl dosednout Bushův vrtulník. Pak se prý po internetu ptal aktivistů teroristické sítě al-Káida, jak prezidenta zavraždit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush | Foto: Alexandr Pícha

Mladík, který se měl takto angažovat, je izraelský Arab z Nazaretu, a místo, kde chtěl Bushe zabít, bylo vidět z jeho okna na vysokoškolských kolejích Hebrejské univerzity. Na tomto jeruzalémském ústavu studoval i druhý zatčený Izraelec. Zbývající čtyři jsou Palestinci z východního Jeruzaléma, který Izrael zabral v roce 1967.

Někteří ze zadržených prý měli v počítačích plány na sestrojení bomby. Na zatčení mužů ve věku 21 až 24 let se podílela police a tajná služba Šin bet. Zveřejnění tohoto zásahu povolily izraelské úřady až dnes.

Marika Táborská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme