Při atentátech v Ammánu zahynulo i několik cizinců

Mezi přibližně 60 oběťmi nočních teroristických útoků v jordánské metropoli Ammánu už byli identifikováni nejméně jeden izraelský a jeden švýcarský občan, tři Palestinci a pět Iráčanů. K atentátům ve třech luxusních ammánských hotelech se přihlásila irácká odnož Al-Káidy, kterou řídí Jordánec abú Músá Zarkáví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exploze v Ammánu

Exploze v Ammánu | Zdroj: ČTK

Většina obětí explozí jsou Jordánci, kteří se účastnili dvou svatebních oslav. Řada mrtvých ale ještě nebyla identifikována. V Ammánu i na dalších místech země se dnes konaly pohřby obětí, o jejichž totožnosti nebyly pochyby. Po celé zemi zároveň probíhaly demonstrace proti teroru a jeho spojování s islámem.

Obyvatel Ammánu pro Český rozhlas v ulicích jordánské metropole řekl: "Toto je teror. Nemá to nic společného s jakýmkoli náboženstvím, který vytvořil náš Pán a Stvořitel. Teroristé chtějí jen zničit naši zemi. Kéž by Bůh zmařil jejich úmysly a nedal jim požehnání!"

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme