Při atentátu v Miláně byl zraněn útočník a jeden voják

Do kasáren v Miláně se pokusil proniknout muž s dvoukilovou náloží. Útočníkem byl 35letý Libyjec, který žije už dlouho v Itálii a má za manželku Italku. Ve chvíli, kdy ho vojáci zastavili u vstupní brány, nechal výbušninu explodovat a utrpěl vážné zranění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místo, kde zaútočil sebevražedný atentátník, uzavřela italská policie | Foto: AFP

Lybijský terorista Mohamed Game přišel při atentátu o ruku a jedno oko a jeho stav zůstává vážný. Lehce zraněn byl i jeden z hlídkujících vojáků.

Krátce před útokem podle některých svědků útočník zvolal: "Odejděte z Afghánistánu". Není ještě zcela jasné, zda se jednalo o akci jedince, či je za atentátem větší organizace.

Atentátník měl při sobě 2 kilogramy výbušniny, ale vybuchla jen část. To zachránilo život vojákům, kteří bránili Libyjci ve vstupu do kasáren. Atentátník přijel do Milána pravděpodobně z Neapole.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bombový útok v Miláně

Jak oznámil předseda parlamentního výboru pro bezpečnost Francesco Rutelli, o kasárnách v Miláně jako o možném cíli teroristické akce, hovořili dva loni zatčení Maročané, podezřívaní z vazeb na teroristické organizace.

"Je nutné prošetřit do hloubky podstatu tohoto činu", zdůraznil předseda parlamentního výboru pro bezpečnost, Rutelli.

Vědunka Lunardi, Igor Maňour Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme