Při bojích v Afghánistánu zahynul vysoký britský důstojník

Americké jednotky postupují v jižním Afghánistánu do dalších měst a vesnic. Při rozsáhlé ofenzívě proti radikálnímu hnutí Taliban zatím přišel o život jeden americký a dva britští vojáci - jeden z nich s hodností podplukovníka. Je tak nejvyšším britským důstojníkem, který padl v bojové akci od války o Falklandy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

američtí vojáci v Afghánistánu

američtí vojáci v Afghánistánu | Zdroj: ČTK

Devětatřicetiletý podplukovník Rupert Thornoloe, který byl zabit výbuchem bomby v jižním Afghánistánu společně s osmnáctiletým vojínem Joshuou Hammondem, byl velitelem l. batalionu velšských gardistů, jehož nejvyšším důstojníkem v hodnosti plukovníka je následník trůnu princ Charles.

Rupert Thornloe byl nejvyšším britským důstojníkem, který zahynul v Afghánistánu, a také nejvyšším důstojníkem, zabitým v bojové akci od války o Falklandy v roce 1982. Počet britských vojáků padlých v Afghánistánu od roku 2001 tak stoupl na 171.

Washingtonská zpravodajka listu Times poznamenává, že příslušníci americké námořní pěchoty nyní rozsáhlým útokem hodlají z jižního Afghánistánu vytlačit Taliban, což se britským vojákům v posledních třech letech nezdařilo.

K tématu si můžete také přečíst:
Americká armáda zahájila rozsáhlou operaci v Afghánistánu
Británie po šesti letech stáhla své vojáky z Iráku
Britští vojáci opustí v příštích měsících misi KFOR v Kosovu
Britské jednotky předaly Iráčanům správu nad letištěm v Basře
Nepálští gurkhové chtějí dál sloužit v britské a indické armádě
Británie pošle víc vojáků do Afghánistánu, potvrdil premiér

Milan Kocourek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme