Při bojích v Mali údajně padl velitel islamistů, který vedl krvavý útok na plynárnu v Alžírsku

Radikální islamisté v africkém Sahelu utrpěli další těžkou ránu. Krátce po smrti abú Zajda zřejmě přišel v severním Mali o život další obávaný velitel radikálních ozbrojenců Mochtár Belmochtár. Ten se přihlásil například k nedávnému útoku na plynárnu v jižním Alžírsku, kde jeho bojovníci zadrželi na 700 rukojmí. Při útoku alžírské armády zemřelo skoro 50 z nich. Belmochtára údajně zabili vojáci Čadu, který má v Mali svoje jednotky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O život zřejmě přišel v severním Mali další obávaný velitel radikálních ozbrojenců Mochtár Belmochtár. | Zdroj: Reuters

V sobotu 2. března provedla čadská armáda útok na základnu džihádistů. Mezi mrtvými teroristy je i Mochtár Belmochtár.

„Naši vojáci zadrželi 60 vozidel a velké množství zbraní a elektroniky,“ oznámil čadský brigádní generál Zakaria Ngobongue.

Francie, která má v Mali své vojáky, ale smrt zkušeného velitele, který bojoval i po boku Talibanu v Afghánistánu, zatím nepotvrdila. Nebylo by to poprvé, co někdo ohlásil jeho zabití, aby se potom Belmochtár znovu objevil na jiném místě.

Pokud se ale smrt obou významných velitelů napojených na Al-Káidu potvrdí, znamenalo by to velkou ránu pro radikální islamisty působící v Mali i celém africkém Sahelu.

Ondřej Himmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme