Při bombovém útoku bylo ve filipínském kostele zraněno nejméně šest lidí

Teroristé útočili v kostele na jihu Filipín. Při výbuchu bomby bylo zraněno nejméně šest osob včetně kněze sloužícího vánoční mši. Úřady z atentátu podezírají teroristickou Skupinu Abú Sayafa napojenou na Al-Kaidu. Filipíny jsou spolu s Východním Timorem jedinými převážně katolickými zeměmi v Asii, na jihu země ale operují muslimští extrémisté usilující o vznik panislámského státu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oslava vánočních svátků na Filipínách | Foto: AFP

K explozi došlo ve čtvrt na osm místního času v průběhu ranní mše na ostrově Jolo. Na místě neštěstí jsou policejní vyšetřovatelé, v pohotovosti jsou i vojáci rozmístění v této části země.

Právě ostrov Jolo je základnou Skupiny Abú Sayafa, která v uplynulých deseti letech stála za nejkrvavějšími útoky na Filipínách včetně exploze na trajektu v Manilském zálivu, kdy zahynulo sto cestujících.

Nechvalně proslulá je také únosy turistů včetně cizinců, za které se snaží získat výkupné. V boji proti této islamistické organizaci založené díky finanční podpoře Usámy bin Ládina pomáhají od roku 2002 i Spojené státy.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme