Při bombovém útoku islamistů v libyjském Benghází zahynulo 22 lidí

Při bombovém útoku na bezpečnostní složky ve východolibyjském městě Benghází v úterý zahynulo 22 lidí a dalších 20 osob utrpělo zranění. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na bezpečnostní a lékařské zdroje. K útoku se přihlásili ozbrojenci z islamistických milic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Libye, Benghází. Ulice, kde se střetly provládní síly a jejich odpůrci, kteří se připojili k islamistické skupině Ansar aš-Šaría | Foto: Reuters

K explozi výbušniny umístěné v automobilu došlo v rezidenční čtvrti na západě města. V oblasti v posledních měsících probíhají boje mezi bezpečnostními složkami kabinetu ovládajícího východ Libye a aliancí sdružující islamisty a další odpůrce této vlády.

Po svržení režimu dlouholetého diktátora Muammara Kaddáfího lidovou revolucí v roce 2011 vznikla v zemi postupně dvě mocenská centra.

Hlavní město Tripolis a podstatný díl západní části země ovládla islamistická vláda a parlament, zatímco východ Libye byl pod kontrolou mezinárodně uznávané vlády vedené Abdalláhem Sáním a podporované parlamentem se sídlem v Tobrúku.

V březnu se ujala práce nová vláda národní jednoty v čele s premiérem Fáizem Sarrádžem. Kromě toho však v zemi působí různé islamistické skupiny, z nichž některé se hlásí k Islámskému státu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme