Při dopravních nehodách v Rusku zahynulo šest Němců

Černý den dnes zažili v Rusku němečtí turisté. Pět jich zahynulo při srážce dálkového autobusu s kamionem u města Kurgan pod Uralem, další Němec nepřežil dopravní nehodu nedaleko Petrohradu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní nehoda | Zdroj: ČTK

Autobus na trase Moskva-Novosibirsk, ve kterém více jak polovinu pasažérů tvořili němečtí občané, se brzy ráno srazil s nákladním automobilem Volvo. Řidič kamionu s nákladem železa přejel ve velké mlze do protisměru, kde právě projížděl autobus.

Jedenáct z 34 cestujících v autobuse čelní srážku nepřežilo. Mezi mrtvými je pět německých občanů, včetně čtrnáctiletého chlapce. Dalších 23 lidí utrpělo zranění, nejméně dva jsou v kritickém stavu. Proti řidiči místní prokuratura Kurganské oblasti zahájila stíhání.

Počet obětí už potvrdilo německé velvyslanectví v Moskvě, stejně jako jednoho mrtvého z dopravní nehody, která se stala dopoledne nedaleko Petrohradu. Řidič výletního autobusu s německými turisty nedal zřejmě při odbočování z hlavní silnice přednost dodávce.

Petr Vavrouška, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme